Mida teha Tartus?

Tartu – linn täis ajalugu, vaatamisväärsusi, muuseume ja kohvikuid. Kas leidub ka võimalusi välitingimustes aktiivseks ja sportlikuks vaba aja veetmiseks koos pere, sõprade või töökaaslastega?

Süstamatkad Emajõel

Meie Liigume Matkad üheks põhitegevuseks on kujunenud süstamatkade korraldamine Lõuna-Eestis.

Tartus korraldame süstamatkasid Emajõel, mis laisalt voolab läbi kogu Tartu linna.

Meie linnasüstamatkad kestavad kuni 3 tundi, mille jooksul aerutame Emajõel läbi Tartu linna ning vaatame üle jõeäärsed vaatamisväärsused. Matka algus- ja lõpp-punkt asuvad Tartu kesklinnas, mistõttu ei pea huvilised eraldi muretsema transpordi pärast.

Kellel aga rohkem aega ja soovib pikemalt Emajõel oma vaba aega veeta, siis neile korraldame ka ühe kuni mitmepäevaseid süstamatkasid. Näiteks sõidame süstadega Tartu-Tallinn maanteel asuva Kärevere silla juurest Tartuni, Tartust Kavastu parveni või Tartust Emajõe-Suursoosse. Pikemate matkade puhul korraldame vajadusel ka toitlustuse ja osalejate transpordi.

Kokku saab meie süstadega sõita kuni 20 inimest, kuid vajadusel saame võtta kasutusele ka kanuud, kuhu mahub üldjuhul rohkem kui kaks osalejat. Emajõel korraldame süstamatkasid üldjuhul aprillist novembrini, sooja talve korral kasvõi aastaringselt.

Tõukerattaretked

Tõukeratastega on mõnus Tartu linna avastada! 

Tartus sõidame tõukeratastega varakevadest hilissügiseni.

Meil on olemas tõukerattad nii täiskasvanutele kui ka lastele ehk osaleda saavad kõik pereliikmed.

Meie tõukerattasõidud Tartus kulgevad enamasti mööda Emajõeäärseid kergliiklusteid, samuti saab sõita Tartu vanalinnas ja Toomel. Stardime ja lõpetame seal, kus sõitjatel kõige mugavam on.

Pikemad sõidud viivad tõuksidega sõitjaid Ihastesse või Raadile, kus vastavatud Eesti Rahva Muuseumi uus hoone.

Matkadeni!


Eelmine
Süstamatk Tartus Emajõel
Järgmine
Rubina soo räätsamatk ehk ületame "jõulupohmelli" toimub 26. detsembril

Lisa kommentaar

Email again: